Informacje

Grudziądzcy policjanci wspierają akcję „Mundur na rowerze 2018” i zapraszają na festyn

Data publikacji 26.06.2018

W najbliższy czwartek (28 czerwca 2018.) warto wybrać się do Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, gdzie zorganizowany będzie festyn. Wydarzenie ma związek z ogólnopolską akcją charytatywną „Mundur na rowerze 2018”

Akcja wystartowała 22 maja w Białymstoku, metę osiągnie 30 czerwca w Łodzi. Po drodze zawita do 133 miast i przejedzie ponad 6 100 kilometrów. W najbliższy czwartek, tj. 28 czerwca, odwiedzi Grudziądz. Celem sztafety jest zebranie środków na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w czasie akcji. W tym roku sztafeta jedzie dla Marcina i Arka z Łodzi. 

St. sierż. Marcin Miniak doznał obrażeń ciała w postaci ran szarpanych obu dłoni z obecnością ciał obcych, co poskutkowało utratą palców lewej dłoni, a także licznymi uszkodzeniami ścięgien i więzadeł lewej ręki. Doznał też poparzenia powiek, uszkodzenia wzroku oraz znacznego uszkodzenia słuchu, wymagającego rekonstrukcji błony bębenkowej. 

Z kolei asp. sztab. Arkadiusz Dąbrowski doznał obrażeń ciała w postaci ran obu oczu i znacznego uszkodzenia słuchu. Obecnie ważą się losy, czy Arek będzie widział. 

Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby – zarówno mundurowych, jak i osoby cywilne – do wsparcia akcji, której celem jest zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację kolegów. Im więcej osób weźmie udział w sztafecie, tym większe będzie wsparcie.

Szczegóły akcji na stronie: mundurnarowerze.pl lub na Facebooku – Mundur na rowerze

Sztafeta odwiedzi Grudziądz w najbliższy czwartek (28 czerwca) około godziny 14. Przy tej okazji, w godzinach 13-17 w Komendzie Miejskiej Policji w Grudziądzu (ul. Chełmińska 111) odbędzie się festyn. Festyn jest otwarty dla wszystkich, dlatego zachęcamy do udziału. Na gości czekają liczne atrakcje.

Będzie możliwość zapoznania się z pracą przewodnika z psem policyjnym czy zmierzenia się z torem przeszkód BRD. W trakcie trwania imprezy przeprowadzona zostanie również akcja znakowania rowerów. Swój udział ze sprzętem (m.in. rosomakiem) zapowiedziało także wojsko i Straż Miejska w Grudziądzu, która dodatkowo rozdawać będzie między innymi odblaski i paszporty rowerowe

Organizatorzy raz jeszcze zachęcają wszystkich do wsparcia akcji „Mundur na rowerze 2018” oraz udziału w festynie. Zapraszamy!

Publikacja: sierż. sztab. Maciej Szarzyński