Stracił rachubę i… prawo jazdy - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Stracił rachubę i… prawo jazdy

Data publikacji 28.08.2019

Policjanci z grudziądzkiej grupy SPEED zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Tym razem 48-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego jechał za szybko o 57 km/h tłumacząc się, że nie zwrócił uwagi na prędkościomierz.

Przepisy, które pozwalają na zatrzymanie prawa jazdy, za rażące przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym obowiązują już od 4 lat, jednak nie wszyscy kierujący wzięli do siebie zaostrzone przepisy. Między innymi dlatego została powołana już we wszystkich województwach policyjna grupa SPEED składająca się z policjantów ruchu drogowego, która zajmie się najpoważniejszymi wykroczeniami na drogach, stając się zmorą piratów drogowych.

Tym razem policjanci z grudziądzkiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Peszkowskiego 48-letniego mieszkańca powiatu chełmińskiego, który kierował samochodem marki Toyota. Policyjny miernik prędkości wskazał, że kierowca przekroczył ją w tym miejscu aż o 57 km/h. Mężczyzna tłumaczył się stróżom prawa, że nie zwrócił uwagi na prędkościomierz. Zgodnie z prawem mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Policjanci skierowali również wniosek do Sądu Rejonowego za popełnione wykroczenie.

Publikacja: sierż. sztab. Maciej Szarzyński
  • widok z policyjnego rejestratora prędkości