W rejon szkół ruszyli grudziądzcy policjanci - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

W rejon szkół ruszyli grudziądzcy policjanci

Data publikacji 03.09.2019

„Bezpieczna droga do szkoły” to ogólnopolskie działania, które realizują też grudziądzcy policjanci. Funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym zwłaszcza w rejonach szkół i palcówek oświatowych. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo uczniów i dzieci, którzy po wakacyjnym odpoczynku wrócili do nauki. Widok mundurowych zawsze sprawia, że uczestnicy ruchu starają się przestrzegać przepisów.

W dniach 2 – 6 września funkcjonariusze w całym kraju realizują policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W akcji uczestniczą też grudziądzcy policjanci, którzy częściej pojawiają się w rejonie szkół i palcówek oświatowych. Początek roku szkolnego sprawił, że właśnie w tych rejonach zwiększył się ruch pojazdów i pieszych. Mundurowi obserwują jak zachowują się kierowcy i piesi w tym najmłodsi, których część po raz pierwszy samodzielnie ruszyła do szkoły. Widok policyjnego patrolu pozytywnie wpływa na zachowanie uczestników ruchu, bo wszyscy starają się przestrzegać przepisów. Funkcjonariusze będą jednak reagować na każde popełnione wykroczenie. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo uczniów i dzieci szczególnie w tym początkowym okresie nauki.

Już wkrótce także policjanci pojawia się w szkołach i przedszkolach. Spotkania będą poświęcone przede wszystkim bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły.

Bardzo ważnym elementem bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest infrastruktura drogowa. Funkcjonariusze z grudziądzkiej komendy jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego sprawdzili oznakowanie w rejonie wszystkich szkół w powiecie. O drobnych ujawnionych nieprawidłowościach stróże prawa powiadomili zarządców dróg w celu ich usunięcia.

Autor: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
  • Policjantki w rejonie przejścia dla pieszych przy SP nr 16 w Grudziądzu
  • policyjny patrol przy SP nr 5 w Grudziądzu