Wiadomości

Policjanci z Grudziądza doskonalą umiejętności techniki jazdy samochodem

Data publikacji 06.09.2019

W jednym z najnowocześniejszych ośrodków szkoleniowych w Polsce doskonalą swoje umiejętności techniki jazdy samochodem policjanci z Grudziądza. Mundurowi wzbogacają nie tylko umiejętności, ale także wiedzę, która jest niezbędna do bezpiecznej jazdy. Zdobyte dodatkowe doświadczenia w trakcie symulowanych sytuacji na torze z pewnością przydadzą się w codziennej służbie.

W ośrodku „Bednary Driving City” koło Poznania odbywa się szkolenie policjantów z zakresu doskonalenia techniki jazdy samochodem. W grupie 10 szkolących się aktualnie policjantów znajduje się dwóch funkcjonariuszy z grudziądzkiej „drogówki”. To mundurowi, którzy w służbie użytkują nieoznakowane bmw z videorejestratorem. Szkolenie obejmuje część teoretyczną i praktyczną jazdy pojazdem po torze. Policjanci ćwiczą zachowanie w sytuacjach jakie mogą wystąpić w czasie jazdy między innymi podczas poślizgu i hamowania. Funkcjonariusze w służbie niejednokrotnie muszą pracować bardzo dynamicznie, a szybka jazda musi też być bezpieczna na przykład podczas pościgu.

Szkolenie jest współfinasowane przez Unię Europejską ze środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Autor: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
  • Policjanci z Grudziądza przy jednym z pojazdów wykorzystywanym do szkolenia
  • Pojazdy z ośrodka szkoleniowego przed wjazdem na tor.
  • samochód szkoleniowy z trolejami
  • płyta poślizgowa mokra