Wiadomości

Działania „Trzeźwy kierujący” na grudziądzkim węźle autostradowym

Data publikacji 09.09.2019

Dzisiaj (9.09.19) rano na grudziądzkim węźle autostradowym policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców. W wzmożonych działaniach pod nazwą „Trzeźwy kierujący” uczestniczyło 6 policjantów. Funkcjonariusze sprawdzili 479 kierowców. Wszyscy kontrolowani byli trzeźwi.

Dzisiaj (09.09.19) w godzinach od 5.00 do 08.30 na grudziądzkim węźle autostradowym pracowało sześciu policjantów, którzy kontrowali stan trzeźwości kierowców wjeżdżających na trasę szybkiego ruchu. Policjanci z Grudziądza przyłączyli się do wojewódzkich działań pod nazwą „Trzeźwy kierujący”. Głównym zadaniem mundurowych w białych czapkach było sprawdzenie trzeźwości maksymalnie dużej ilości kierujących. Funkcjonariusze sprawdzili 479 kierowców na zawartość alkoholu. Tym razem na szczęście wszyscy byli trzeźwi.

„Trzeźwy kierujący” to cykliczna akcja prowadzona przez policję mająca na celu eliminację z ruchu kierowców dopuszczających się jazdy po alkoholu. Decydujący się na jazdę po spożyciu alkoholu powinni mieć też świadomość, że takie zachowanie nie pozostanie bezkarne.

 

Autor: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
  • Policjant sprawdza testerem kierowcę na zawartość alkoholu.
  • Policjant przygotowuje się do zatrzymania pojazdu
  • Sprawdzający trzeźwość policjanci