Działania EDWARD na drogach w powiecie grudziądzkim - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Działania EDWARD na drogach w powiecie grudziądzkim

Data publikacji 26.09.2019

EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych) to 24-godzine działania policjantów ruchu drogowego na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W dzisiejszej (26.09.19) europejskiej akcji uczestniczą też grudziądzcy policjanci, którzy w zwiększonej niż zwykle sile wyjechali nadzorować ruch na drogach naszego powiatu.

26 września br. we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akacja pod nazwą EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych). To 24-godzinne działania prowadzone przez policje ruchu drogowego państw członkowskich TISPOL oraz podmiotów działających w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W akcji EDWARD uczestniczą też grudziądzcy policjanci. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w zwiększonej niż zwykle sile wyjechali na drogi. Mundurowi jak zwykle będą nadzorować odbywający się ruch. Większa liczba patroli spowoduje, że policjanci pojawią się wielu miejscach, szczególnie tych najbardziej niebezpiecznych. Funkcjonariusze będą obserwować zachowanie kierowców i pieszych. W przypadku ujawnienia naruszeń prawa mundurowi będą reagować i dysponować uczestników ruchu popełniających wykroczenia lub przestępstwa. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo i wyeliminowanie przede wszystkim tych najpoważniejszych zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym.

Autor: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
  • policjant podczas kontroli pojazdu
  • Funkcjonariusz sprawdza stan trzeźwości kierowcy samochodu ciężarowego
  • Nieoznakowany policyjny radiowóz bmw i policjanci podczas kontroli