Trzecioklasiści z wizytą u mundurowych - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Trzecioklasiści z wizytą u mundurowych

Data publikacji 04.12.2019

Komendę Miejską Policji w Grudziądzu odwiedzili trzecioklasiści, którzy mieli okazję poznać bliżej pracę policjantów. Stróże prawa przybliżyli na czym polega ich służba oraz oprowadzili po jednostce.

Wczoraj (03.12.2019) dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 odwiedziły grudziądzką komendę, gdzie czekało ich wiele atrakcji. Policjanci przybliżyli młodym uczestnikom na czym polega praca policjanta. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania stanowiska pracy oficera dyżurnego. Dzieci zdały sobie sprawę z powagi obsługi zdarzeń, które dzieją się na mieście oraz to, że nie mogą one być nieodpowiedzialnymi żartami. Młodzi uczniowie dowiedzieli się także w jaki sposób zawiadomić o zdarzeniu i jakie informacje przekazać dyspozytorowi.

Następnie dzieciom zaprezentowano pokaz tresury psa służbowego. Trzecioklasiści mogli obejrzeć kojce dla policyjnych czworonogów oraz zobaczyć z bliska jak wygląda moment obezwładniania agresywnego napastnika. Dzieci mogły również zobaczyć w jaki sposób technicy kryminalistki na miejscu zdarzenia zabezpieczają odciski palców. Każdy trzecioklasista nabrał respektu, wiedząc, iż po dokonaniu przestępstwa, po zabezpieczonych przez technika śladach, szybko zostanie namierzony przez policjantów.

Trzecioklasiści byli niezwykle ciekawi pracy w policji. Kto wie, być może znajdzie się wśród nich taka osoba, która w przyszłości wstąpi w szeregi mundurowych.

Publikacja: sierż. sztab. Maciej Szarzyński