Dzień przedsiębiorczości w grudziądzkiej komendzie - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Dzień przedsiębiorczości w grudziądzkiej komendzie

Data publikacji 26.04.2017

Grudziądzka komenda policji po raz kolejny przyłączyła się do programu o nazwie „Dzień Przedsiębiorczości”, nad którym honorowy patronat objął prezydent Andrzej Duda. Tym razem do jednostki przyszło wielu uczniów z różnych szkół na terenie miasta, którym przybliżono tajniki pracy policyjnej.

Dzisiaj (26.04.2017) w Komendzie Miejskiej Policji w Grudziądzu odbył się „Dzień Przedsiębiorczości”. Honorowy patronat nad ogólnopolskim programem objął prezydent Andrzej Duda. Wzorem lat ubiegłych w grudziądzkiej jednostce stawiło się wielu uczniów z różnych szkół, którzy w tym dniu chcieli zgłębić tajniki pracy policyjnej.

Wizytujący zostali oprowadzeni po komendzie. Po zobaczeniu najważniejszych miejsc w jednostce takich jak dyżurka, pomieszczenie dla osób zatrzymanych i pracownia technika kryminalistyki, młodzież zapoznała się z procesem rekrutacji do Policji, strukturą jednostki oraz pracą w poszczególnych wydziałach.

Najbardziej dociekliwi mogli sami użyć folii daktyloskopijnej i zobaczyć jak z bliska wygląda zdejmowanie śladów linii papilarnych. Na sam koniec wszyscy uczniowie uczestniczyli w pokazie tresury psa służbowego.

Publikacja: st. sierż. Maciej Szarzyński
Ładowanie odtwarzacza...