Policjanci z Grudziądza najlepsi w województwie - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Policjanci z Grudziądza najlepsi w województwie

Data publikacji 14.06.2017

W Bydgoszczy odbyły się eliminacje do XXIV Wojewódzkich Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Turniej Par Patrolowych Patrol Roku”. Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zajęli w nich pierwsze miejsce.

Wczoraj (13.06.2017) w Bydgoszczy odbyły się Wojewódzkie eliminacje do XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Turniej Par Patrolowych Patrol Roku”. Zwyciężyła w nich drużyna z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zajmując pierwsze miejsce w składzie: post. Paweł Zaremba i post. Patryk Wyłupski

Turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów, pełniących służbę patrolowo - interwencyjną, którzy są szczególnie blisko ludzkich problemów. Ze służbą tą wiąże się wiele oczekiwań, a od niej w dużej mierze zależy ocena pracy Policji i poziom społecznego zaufania do jej działań. Policjanci co roku poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, by jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu. Podczas zawodów oceniana jest wiedza teoretyczna, strzelanie, techniki obezwładniania osób, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej i interwencje policyjne.

W tym roku w turnieju udział wzięło 20 dwuosobowych patroli z jednostek z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Teraz policjanci z Grudziądza będą reprezentować województwo w ogólnopolskich zawodach.

Publikacja: st. sierż. Maciej Szarzyński