Wiadomości

Policjanci promowali kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo” podczas drzwi otwartych MPGN

Data publikacji 10.07.2017

Jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą. Między innymi o tym opowiadali mundurowi w trakcie drzwi otwartych Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu. W trakcie festynu Komendzie Miejskiej Policji w Grudziądzu przekazany został również przez Mundurowy Klub Motorowy nowy alkotest do badania stanu trzeźwości.

W piątek (07.07.2017r.) policjanci wzięli udział w drzwiach otwartych Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu. Była to okazja, do zaprezentowania wszystkim obecnym sprzętu, który jest na wyposażeniu Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, pokazu zatrzymania agresywnej osoby przez psa służbowego, jak również opowiedzenia o akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, która została w tym roku zainicjowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pod patronatem Ministra Pana Mariusza Błaszczaka.

Zgromadzeni mogli usłyszeć cenne rady dotyczące bezpiecznych zachowań nad wodą, w kontaktach z napotkanymi osobami obcymi, czy będąc uczestnikiem ruchu drogowego. W trakcie festynu odbył się spływ kajakowy rzeką Trynką, w którym udział wzięli także policjanci z grudziądzkiej jednostki.

Podczas imprezy Komendzie Miejskiej Policji w Grudziądzu przekazany został również przez Mundurowy Klub Motorowy nowy, samoobsługowy alkotest do badania stanu trzeźwości. Już niedługo, wraz z instrukcją obsługi zostanie zamontowany na ścianie recepcji grudziądzkiej jednostki i każdy chętny będzie mógł się zbadać bez angażowania do tego oficera dyżurnego.

Publikacja: st. sierż. Maciej Szarzyński
Ładowanie odtwarzacza...