Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

Data publikacji 10.08.2017

Policjanci zatrzymali 58-latka, który jest podejrzany o spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został namierzony przez mundurowych kilkanaście minut później, badanie wykazało że ma ponad promil alkoholu w organizmie.

We wtorek (08.08.2017), na telefon alarmowy grudziądzkiej policji zadzwoniła kobieta z informacją, że przed chwilą na ul. Al. Solidarności miała kolizję drogową. Według relacji zgłaszającej sprawca całego zdarzenia nie zatrzymał się i odjechał w kierunku osiedla Strzemięcin.

Policjanci, którzy dotarli na miejsce kolizji ustalili, że kobieta jechała swoim pojazdem i wykonując na rondzie manewr skrętu, została uderzona przez kierującego samochodem marki seat, który nie ustąpił jej pierwszeństwa przejazdu. Kierowcą był starszy mężczyzna, który po kolizji nie zatrzymał się i odjechał. Zgłaszająca powiedziała policjantom, że jechała za nim przez kilka ulic trąbiąc i dając sygnały świetlne by się zatrzymał, jednak kierowca kontynuował jazdę. Kobieta w końcu postanowiła wrócić na miejsce zdarzenia i zadzwonić na policję.

Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili kierującego seatem i gdzie się w tej chwili znajduje. Okazał się nim 58-letni grudziądzanin. Policjanci przebadali go na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna ma go ponad promil. Policjantom powiedział, że ma słaby słuch i nie słyszał by w kogoś uderzył, a przed chwilą wypił sobie ćwiartkę wódki. Mundurowi udali się z 58-latkiem do szpitala, gdzie pobrana została od niego krew. Próbki zostaną poddane badaniu przez biegłego, który oceni czy grudziądzanin spożywał alkohol przed, czy po zdarzeniu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

Publikacja: sierż. sztab. Maciej Szarzyński