Złodziej recydywista złapany na gorącym uczynku - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Złodziej recydywista złapany na gorącym uczynku

Data publikacji 14.08.2017

Policjanci zatrzymali 30-letniego grudziądzanina, który usiłował wynieść z jednego ze sklepów obuwie na kwotę prawie 800zł i został ujęty przez pracowników ochrony. Przy zatrzymanym funkcjonariusze znaleźli jeszcze inne rzeczy, które ukradł w poprzednim sklepie. 30-latek był wielokrotnie karany za tego typu przestępstwa i za obecne kradzieże odpowie w warunkach recydywy.

W czwartek (10.08.2017) do Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zadzwonił pracownik ochrony jednego z centrów handlowych na terenie miasta z informacją, że ujął sprawcę kradzieży sklepowej. Wysłany na miejsce patrol policji ustalił, że sprawcą kradzieży jest 30-letni grudziądzanin, który usiłował wynieść z jednego ze sklepów trzy pary obuwia o łącznej wartości prawie 800zł. Policjanci sprawdzili, że był on już wielokrotnie karany i odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Tym razem, według doniesień świadków, mężczyzna działał w sposób wyjątkowo zuchwały. Stróże prawa ustalili że, po wejściu do sklepu od razu skierował się po upatrzone obuwie, następnie usunął z nich zabezpieczenia, jedną parę założył na nogi, a pozostałe dwie schował w swoim plecaku i jak gdyby nigdy nic, chciał wyjść ze sklepu. Został jednak ujęty przez pracowników ochrony.

Podczas sprawdzania plecaka 30-latka, funkcjonariusze znaleźli w nim nową, jeszcze nie używaną odzież z innego sklepu, który znajdował się na terenie tego samego centrum handlowego. Według metek z cenami, które jeszcze się znajdowały na rzeczach, były one warte prawie 600zł. Policjanci mając podejrzenie, że odzież ta również mogła zostać skradziona, nawiązali kontakt z pracownikiem sklepu, który potwierdził przypuszczenia mundurowych.

30-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. W piątek (11.08.2017) usłyszał zarzut kradzieży, za którą odpowie teraz w warunkach recydywy.

Publikacja: sierż. sztab. Maciej Szarzyński