Chciał zrobić „bramę” nowożeńcom z narkotykami w kieszeni - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Chciał zrobić „bramę” nowożeńcom z narkotykami w kieszeni

Policjanci zatrzymali 37-latka, który posiadał przy sobie prawie jeden gram amfetaminy. Mężczyzna tłumaczył się mundurowym, że czeka na nowożeńców żeby im zrobić „bramę”. Teraz stanie przed Sądem. Za posiadanie środków narkotycznych grozi do 3 lat więzienia.

W minioną sobotę (12.08.2017) ok. godz. 17:00, dyżurny grudziądzkiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na ul. Spichrzowej chodzi mężczyzna, który zaczepia przechodniów. Na miejsce wysłana została policyjna załoga. Policjanci na wskazanej ulicy napotkali mężczyznę, który rysopisem odpowiadał sprawcy interwencji. Okazał się nim 37-letni grudziądzanin. Na pytanie mundurowych co robi w tym miejscu odpowiedział, że czeka na nowożeńców z pobliskiego kościoła by im zatarasować przejazd i zrobić „bramę” za butelkę wódki.

Podczas legitymowania, przy 37-latku policjanci znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem. Wstępne badanie wykazało, że jest to amfetamina o wadze prawie jednego grama. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę i przewieźli do komendy, gdzie został mu przedstawiony zarzut posiadania środków narkotycznych. Za to przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

Publikacja: sierż. sztab. Maciej Szarzyński