Chciał uciec przed odpowiedzialnością - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Chciał uciec przed odpowiedzialnością

Data publikacji 17.08.2017

Policjanci zatrzymali grudziądzanina, który posiadał przy sobie susz roślinny. Wstępne badania wykazały, że jest to marihuana o wadze prawie jednego grama. 19-latek na widok radiowozu próbował ratować się ucieczką, ale po krótkim pościgu został zatrzymany przez grudziądzkich stróżów prawa.

Dzisiaj (17.08.2017) ok. godz. 1:00 dyżurny grudziądzkiej jednostki otrzymał szereg zgłoszeń o awanturujących się osobach, które miały zakłócać spokój na skrzyżowaniu ulic Al. 23 Stycznia, a Sienkiewicza. Na miejsce skierowane zostały dwie załogi policyjne. Na wskazanym skrzyżowaniu policjanci zastali grupę osób, która na widok radiowozów rozbiegła się.

Mundurowi ruszyli w pościg za mężczyzną, który był najbliżej nich. Po krótkim pościgu, osoba została zatrzymana na ulicy Sienkiewicza. Okazał się nią 19-letni mieszkaniec Grudziądza. Podczas legitymowania funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana o wadze prawie jednego grama. Grudziądzanin powiedział, że uciekał przed policjantami bo bał się odpowiedzialności karnej.

Młody człowiek nie mylił się bowiem za posiadanie nawet najmniejszej  ilości narkotyków grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 19-latek został zatrzymany i już usłyszał zarzut posiadania środków narkotycznych.

Publikacja: sierż. sztab. Maciej Szarzyński
Ładowanie odtwarzacza...