Schował narkotyki w damskiej torebce - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Schował narkotyki w damskiej torebce

Data publikacji 18.08.2017

Pomysłową skrytkę na narkotyki znalazł 17-letni mieszkaniec Grudziądza. Nastolatek prawie 4 gramy marihuany schował w… damskiej torebce. Legitymujący go dzielnicowi nie dali się zwieźć i bardzo szybko ustalili do kogo należą środki odurzające. 17-latek został przez nich zatrzymany i już usłyszał zarzut.

Zdarzenia miało miejsce wczoraj (17.08.2017) ok. godz. 18:00 w parku na osiedlu Tarpno. Do grupy przebywającej tam młodzieży podszedł patrol dzielnicowych z I rewiru grudziądzkiej komendy. Policjanci wylegitymowali 3 osoby w wieku od 16 do 17 lat.

W torebce jednej z nastolatek mundurowi znaleźli woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana o wadze prawie 4 gramów. Dzielnicowi bardzo szybko ustalili, że narkotyki nie należą do właścicielki torebki, tylko do będącego w jej towarzystwie 17-latka. Okazało się, że na widok patrolu, grudziądzanin wsunął woreczek strunowy do torebki swojej znajomej, licząc że stróże prawa nie będą tam zaglądać. Nastolatek został zatrzymany.

Dzisiaj (17.08.2017) usłyszał zarzut posiadania środków narkotycznych. Za to przestępstwo Ustawa o Przeciwdziałaniu Narkomanii przewiduje do 3 lat więzienia.

 

Publikacja: sierż. sztab. Maciej Szarzyński