Zamiast na urlop, trafił do aresztu - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Zamiast na urlop, trafił do aresztu

Data publikacji 21.08.2017

W ręce grudziądzkich policjantów wpadł 22-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, który wracał zza granicy na urlop wypoczynkowy do domu. W jego samochodzie podczas kontroli drogowej funkcjonariusze znaleźli prawie 10 gramów marihuany i amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania środków narkotycznych.

W piątek (18.08.2017) przed godziną 20:00 w jednej z miejscowości pod Grudziądzem, patrol zauważył w rejonie lasu zaparkowany pojazd marki BMW z młodym mężczyzną w środku. Po wylegitymowaniu go, okazał się nim 22-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego. Mężczyzna podczas kontroli dokumentów był bardzo podenerwowany, mundurowym powiedział że to z powody awarii rozrusznika w jego samochodzie, która uniemożliwia mu dalszą jazdę.

Funkcjonariusze podejrzewali, że nie tylko zepsuty samochód ma wpływ na zachowanie 22-latka i postanowili dokładnie sprawdzić przewożone przez niego rzeczy. Przeczucie ich nie zawiodło- przy mężczyźnie policjanci znaleźli dwa woreczki strunowe. W jednym był susz roślinny, a w drugim biały proszek. Wstępne badania wykazały że jest to marihuana i amfetamina, a łączna ilość zabezpieczonych narkotyków to prawie 10 gramów. 22-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jak się później okazało, był to jego pierwszy dzień urlopu wypoczynkowego, a policjanci zatrzymali go, gdy wracał z pracy poza granicami kraju do domu.

Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Za posiadanie środków narkotycznych grozi do 3 lat więzienia.

Publikacja: sierż. sztab. Maciej Szarzyński