Ucieczkę zakończył w pobliskim rowie - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Ucieczkę zakończył w pobliskim rowie

Data publikacji 22.08.2017

Zaledwie kilkaset metrów zdążył przejechać 42-letni mieszkaniec województwa pomorskiego, nim wpadł do pobliskiego rowu, po tym jak nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (20.08.2017) ok. godz. 20:40 w miejscowości Nogat. Policjanci grudziądzkiej komendy postanowili podjąć do kontroli drogowej samochód marki VW Passat. Kierowca na widok funkcjonariusza, który dawał mu znaki podświetlaną tarczą, wyminął go i przyspieszając pojechał dalej.

Policjanci ruszyli za nim w pościg, który nie trwał długo, gdyż zaledwie po kilkuset metrach, na pierwszym zakręcie kierujący passatem stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. W samochodzie znajdowało się dwóch mężczyzn. Obaj byli kompletnie pijani.

Badanie wykazało, że 42-letni mieszkaniec województwa pomorskiego, który kierował samochodem, ma w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Ponadto w trakcie sprawdzania jego dokumentów policjanci ustalili, że nie ma on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Publikacja: sierż. sztab. Maciej Szarzyński