Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość” - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”

Data publikacji 28.08.2017

W miniony piątek (25.08.2017) na terenie państw Unii Europejskiej przeprowadzona została policyjna akcja pod kryptonimem „Prędkość”. Działania miały międzynarodowy charakter, a ich celem było zapobieganie zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W akcji udział wzięło 21 funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, którzy skontrolowali 119 kierujących pojazdami. Mundurowi ujawnili  33 wykroczenia drogowe z których aż 23 dotyczyły przypadków niestosowania się do ograniczenia prędkości.

Z policyjnych statystyk wynika, że to właśnie przekroczenie dozwolonej prędkości ma największy udział w stosunku do ogólnej liczby wykroczeń. Jest to również jedna z najczęstszych przyczyn wskazywanych przy wypadkach drogowych.  

 Podczas prowadzonych działań policjanci zwracali również uwagę i dyscyplinowali kierowców oraz pasażerów, którzy jeździli bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mundurowi nałożyli w tym dniu aż 10 mandatów karnych za to wykroczenie.

Akcja „Prędkość” na stałe wpisuje się w policyjne działania na drogach. Policja już zapowiada kolejne tego typu akcje w przyszłości.

Publikacja: sierż. sztab. Maciej Szarzyński