Podsumowanie policyjnej akcji „Bezpieczny pieszy” - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Podsumowanie policyjnej akcji „Bezpieczny pieszy”

Data publikacji 27.06.2018

Policjanci z grudziądzkiej drogówki przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. W ramach akcji "Bezpieczny pieszy" stróże prawa skontrolowali zachowania niechronionych użytkowników dróg w różnych częściach powiatu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na te rejony, w których aktywność przechodniów jest największa. Więcej policyjnych patroli można też było zobaczyć tam, gdzie w ostatnim okresie dochodziło do potrąceń.

Wczoraj (26.06.2018) od godziny 6.00 do  22.00 policjanci z grudziądzkiej drogówki prowadzili działania „Bezpieczny pieszy”. W okresie letnim corocznie dochodzi do zdarzeń drogowych na terenie naszego powiatu z udziałem pieszych, dlatego celem akcji była poprawa ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi skontrolowali czy przechodnie i kierowcy przestrzegają przepisów o ruchu drogowym oraz postępują ostrożnie korzystając z dróg. 

W akcji udział wzięło 12 policjantów, którzy tego dnia zatrzymali wielu kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego wobec pieszych. Swoje nierozważne zachowanie większość ukaranych osób tłumaczyła tradycyjnie pośpiechem. Nie brakowało też tłumaczeń bagatelizujących stwarzane przez nich zagrożenie.

Publikacja: sierż. sztab. Maciej Szarzyński