Policja odbiera prawo jazdy bezmyślnym kierowcom - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Policja odbiera prawo jazdy bezmyślnym kierowcom

Data publikacji 02.07.2018

W miniony weekend policjanci z grudziądzkiej „drogówki” w trzech przypadkach zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy swym zachowaniem na drodze dopuścili się rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego. Dwoje mężczyzn oraz kobieta doprowadzili do poważnych zdarzeń drogowych, których okoliczności ustalają mundurowi. Wszystkie sprawy trafią do sądu, który rozpatrzy zachowanie kierowców pod kątem popełnionych przestępstw i wykroczeń oraz okresu zatrzymania uprawnień.

W piątek (29.06.2018) o godz. 17.30 w miejscowości Okonin kierujący samochodem alfa romeo nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się z jadącym z przeciwka pojazdem opel astra. Pojazdy zderzyły się bocznie, na szczęście nikt z uczestników nie odniósł obrażeń. Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ocenili, że to nadmierna prędkość była przyczyną zdarzenia. Takie zachowanie to skrajna nieodpowiedzialność, dlatego policjanci zatrzymali 25 – letniemu kierowcy prawo jazdy.

W piątek (29.06.2018) tuż przed godziną 21.00 w Grudziądzu na ul. Szosa Toruńska kierujący samochodem fiat uno na przejeździe rowerowym nie udzielił pierwszeństwa dla znajdującego się tam rowerzysty doprowadzając do uderzenia w 64 – letniego kierującego jednośladem. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia ustalili, że prowadzący samochód zlekceważył przepisy i nie zachował szczególnych środków ostrożności przejeżdżając przez oznaczony przejazd dla rowerzystów i przejście dla pieszych. To rażące naruszenie podstawowych zasad w ruchu drogowym. Rowerzysta został przewieziony do szpitala, na szczęście prowadzący jednoślad nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Policjanci odebrali prawo jazdy 49 – letniemu kierowcy fiata uznając jego winę za bezsporną.

Do najgroźniejszego wypadku doszło w niedzielę (1.07.2018) tuż przed godz. 11.00 na ul. Legionów w Grudziądzu. Kierująca samochodem citroen na oznaczonym przejściu dla pieszych potrąciła 67 - letniego mężczyznę. Poważnie ranny pieszy został przewieziony do szpitala. To kolejny przypadek, kiedy kierujący nie zachowują szczególnej ostrożności w rejonie oznaczonego przejścia dla pieszych. Rażące naruszenie praw pieszych w większości przypadków skutkuje zatrzymaniem prawo jazdy. W tym przypadku także taką decyzję podjęli funkcjonariusze wobec 21 – letniej kobiety, która jest podejrzewana o spowodowanie wypadku.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wszystkich zdarzeń. Sprawy ostatecznie trafia do sądu, gdzie będą rozpatrzone pod katem popełnionych przestępstw i wykroczeń. Sąd zadecyduje także na jaki okres sprawcy zdarzeń będą musieli powstrzymać się od jazdy za kierownicą.

Autor: st. asp Jacek Jeleniewski
Publikacja: st. asp Jacek Jeleniewski