Podsumowanie policyjnych działań „Trzeźwy kierujący” - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Podsumowanie policyjnych działań „Trzeźwy kierujący”

Data publikacji 04.07.2018

Dzisiaj (4.07.2018) grudziądzcy policjanci przeprowadzili działania wzmożone pod kryptonimem „Trzeźwy kierujący”. Mundurowi wykluczyli z ruchu z pięciu kierujących, którzy dopuścili się jazdy po spożyciu alkoholu. Troje mężczyzn popełniło przestępstwo, dwóch będzie odpowiadało za wykroczenie. Teraz nieodpowiedzialnych zachowanie kierowców rozpatrzy sąd, którzy orzeknie między innymi przez jaki okres osoby nie będą mogły kierować pojazdami.

Dzisiaj (4.07.2018) w godzinach od 4.00 do 9.00 grudziądzcy policjanci przeprowadzili działania wzmożone pod kryptonimem „Trzeźwy kierujący”. W policyjnej akcji brało udział 11 funkcjonariuszy, których centralnym zadaniem było sprawdzenie trzeźwości maksymalnej dużej ilości kierujących pojazdami. Funkcjonariuszy z „drogówki” w działaniach wspomagali dzielnicowi z Posterunku Policji w Radzyniu Chełmińskim. Policjanci pracowali na ul. Peszkowskiego w Grudziądzu i miejscowości Okonin na drodze wojewódzkiej nr 534, gdzie badaniu poddano łącznie 1214 kierowców. Stróże prawa zatrzymali 5 kierowców, którzy dopuści się jazdy na „dwóch gazach”. 3 popełniło przestępstwo, 2 wykroczenie. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawo jazdy.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy w sprawach o przestępstwo i wykroczenie trafi do Sądu Rejonowego w Grudziądzu, która wyda wyroki i orzeknie przez jaki okres nierozważni kierowcy nie będą mogli kierować pojazdami.

Przypomnijmy, że w sprawie o przestępstwo minimalny okres zakazu prowadzenia pojazdów wynosi 3 lata oraz sprawca zobowiązany jest do zapłacenia grzywny w kwocie nie niższej niż 5 tyś złotych.

Autor: st. asp Jacek Jeleniewski
Publikacja: st. asp Jacek Jeleniewski