Pijani nie wjechali na autostradę bo zatrzymali ich policjanci - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Pijani nie wjechali na autostradę bo zatrzymali ich policjanci

Wczoraj (9.07.2018) grudziądzcy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwa autostrada”. Funkcjonariusze z „drogówki” wykluczyli z ruchu dwóch kierowców, którzy „na dwóch gazach” zamierzali wjechać na trasę szybkiego ruchu. Ta skrajna nieodpowiedzialność mogła doprowadzić do nieszczęścia.

Wczoraj (9.07.2018) w godzinach od 6.30 do 8.30 grudziądzcy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwa autostrada”. 6 funkcjonariuszy z „drogówki” pracowało na grudziądzkim węźle autostradowym sprawdzając stan trzeźwości kierowców zjeżdżających i wjeżdżających na autostradę. To już kolejna akcja skierowana przeciwko kierowcom, którzy decydują się na jazdę spożywając alkohol. Stróże prawa zatrzymali dwóch kierowców, którzy wcześniej pili alkohol. 65 – letni kierowca renault mastera popełnił wykroczenie, 29 – letni prowadzący nissana dopuścił się przestępstwa (mężczyzna miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu). Obaj lekkomyślni kierowcy zamierzali wjechać na trasę szybkiego ruchu. Policjanci z Grudziądza w porę jednak wykluczyli ich z ruchu. Kierowcom stróże prawa odebrali prawo jazdy. Obydwie sprawy trafią ostatecznie do sądu, który rozpatrzy je w kategorii popełnionego wykroczenia i przestępstwa.

To kolejna policyjna akcja na grudziądzkim węźle autostradowym. Policjanci zapowiadają, że to z pewnością nie ostatnie działania skierowane przeciwko pijanym kierowcom.

Autor: st. asp Jacek Jeleniewski
Publikacja: st. asp Jacek Jeleniewski