Dwa miesiące aresztu za pobicie - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Dwa miesiące aresztu za pobicie

Na 2 miesiące do aresztu trafił mężczyzna, który w sobotę (7.07.2018) w jednej z wsi pod Grudziądzem dotkliwie pobił znajomego. Policjanci w niedzielę (8.07.2018) zatrzymali podejrzanego w sprawie 37 – latka. Pracujący w sprawie grudziądzcy kryminalni zgromadzili niezbędny materiał dowodowy, który pozwolił wczoraj (10.07.2018) przedstawić mężczyźnie prokuratorskie zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Policjanci z Grudziądza o zdarzeniu dowiedzieli się w niedzielę (8.07.2018). Do grudziądzkiej jednostki policji przyjechała siostra pokrzywdzonego informując mundurowych, że jej brat został dotkliwie pobity i przebywa w szpitalu. Na podstawie uzyskanych od kobiety informacji i podjętych w sprawie czynności kryminalni ustalili, że pokrzywdzony znał sprawcę. Mężczyźni wcześniej zamieszkiwali wspólnie, gdyż razem pracowali w piekarni. W sobotę (7.07.2018) spotkali się i wtedy 37 – latek zaatakował pokrzywdzonego i dotkliwie go pobił. Poszkodowany na drugi dzień udał się do siostry, ta widząc w jakim stanie jest brat wezwała pogotowie, które zabrało go do szpitala.
Jeszcze tego samego dnia (8.07.2018), kiedy policjanci dowiedzieli się o zdarzeniu, zatrzymali podejrzewanego o pobicie mężczyznę.
Wczoraj (10.07.2018) kryminalni doprowadzili sprawcę do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu. Prokuratur przedstawił mężczyźnie zarzut dokonania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i wnioskował o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Sąd na posiedzeniu postanowił, że 37–letni mężczyzna trafił do aresztu na 2 miesiące.

Przestępstwo dokonania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

Autor: st. asp Jacek Jeleniewski
Publikacja: st. asp Jacek Jeleniewski