Bezpieczeństwo rowerzystów objęte szczególną troską policjantów - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Bezpieczeństwo rowerzystów objęte szczególną troską policjantów

Wczoraj i dziś grudziądzcy policjanci prowadzą działania wzmożone mające na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów. Funkcjonariusze zwracają uwagę na wykroczenia popełniane przez rowerzystów oraz niewłaściwe zachowania kierujących wobec rowerzystów. Akcja prowadzona jest na terenie całego województwa kujawsko – pomorskiego.

Grudziądzcy policjanci biorą udział w wojewódzkich działaniach pod nazwą „Rowerzyści”. Akcja trwała będzie do godz. 22.00 dnia dzisiejszego, a rozpoczęła się 5 września. Dwudniowe zintensyfikowane działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów. Funkcjonariusze kontrolują rowerzystów i przyglądają się im jak zachowują się w ruchu drogowym. Mundurowi obserwują też innych kierowców, czy nie naruszają praw rowerzystów.

Wczoraj funkcjonariusze skontrowali 19 rowerzystów, 15 z nich popełniło wykroczenia. Do najczęstszych błędów popełnianych przez rowerzystów należą: przejeżdżanie przejść dla pieszych, korzystanie z jezdni w przypadku, gdy obok jest droga rowerowa, jazda po chodniku w sytuacjach w których zabraniają tego przepisy. Zdarzają się też przypadki, kierowania rowerem po spożyciu alkoholu. Wczoraj mundurowi wykluczyli z jazdy jedną osobę, która dopuściła się jazdy rowem po użyciu alkoholu. Stróże prawa dotychczas nie ujawnili wykroczeń kierujących naruszających prawa pieszych. 

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. szt. Jacek Jeleniewski