Wiadomości

Działania „Prędkość” – podsumowanie prowadzonej akcji na drogach powiatu grudziądzkiego

Data publikacji 13.09.2018

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. W celu poprawy bezpieczeństwa w tym zakresie wczoraj w całym kraju policjanci prowadzili działania wzmożone pod nazwą „Prędkość”. W akcji uczestniczyli także funkcjonariusze z grudziądzkiej „drogówki”. Policjanci ujawniali i represjonowali tych, którzy jeżdżą zbyt szybko. Dwóch kierujących za znacznie przekroczenie prędkości straciło prawo jazdy.

Wczoraj (12.09.2018) grudziądzcy policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Prędkość”. Ogólnokrajowa akcja trwała od godz. 6.00 do 22.00. W naszej jednostce brało w niej  udział 18 funkcjonariuszy. To więcej niż zwykle możemy spotkać na naszych drogach. Policjanci wyposażeni w laserowe mierniki prędkości oraz pojazdy z videorejestratorami mierzyli prędkość w sposób statyczny i dynamiczny. Funkcjonariusze skontrowali 119 pojazdów. W 29 przypadkach kierowcy dopuścili się zbyt szybkiej jazdy. Policjanci w dwóch przypadkach zatrzymali prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości.  Stracił je kierujący pojazdami, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość na ul. Peszkowskiego w Grudziądzu. 28 – letni kierowca audi dopuścił się przekroczenia prędkości o 55 km/h, natomiast 27 – latek kierujący oplem o 51 km/h. W sytuacji nieznacznych przekroczeń policjanci stosowali pouczenia. Za znaczne przekroczenia mundurowi wypisywali mandaty bądź kierowali sprawy o ukaranie przez sąd.

Pamiętajmy, że zbyt szybka jazda to nie tylko jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, ale także większe skutki tych zdarzeń.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. szt. Jacek Jeleniewski