Wiadomości

Zatrzymana osoba podejrzana o znęcanie się nad zwierzętami doprowadzona do prokuratury

W Grudziądzu w pojemniku na śmieci znaleziono 9 szczeniaków, 5 z nich było martwych, 4 udało się uratować. Pracujący w sprawie policjanci ustalili osobę podejrzewaną o dokonanie przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury.

Grudziądzcy policjanci dowiedzieli się o sprawie wczoraj (13.09.2018) od funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy jako pierwsi otrzymali zgłoszenie w tej sprawie od mieszkańców. Piszące w pojemniku na śmieci psy znalazły osoby, które zamierzały wyrzucić śmieci.  W jednym z śmietników w centrum miasta znaleziono 9 szczeniaków. 5 było martwych, 4 udało się uratować. Na miejsce wezwano weterynarza. Pieski trafiły do schroniska.

Pracujący w sprawie policjanci ustalili osobę podejrzewaną o dokonanie przestępstwa. 32 – letni mężczyzna został zatrzymany i noc spędził za kratami w grudziądzkiej jednostce. Dzisiaj policjanci przedstawicieli podejrzanemu zarzut znęcania się nad zwierzętami, których następstwem była śmierć 5 szczeniaków i bezpośrednie narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia pozostałych 4 szczeniąt. Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, celem rozpatrzenia wniosku policjantów o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci dozoru. Prokurator przychylił się do wniosku policjantów i wydał postanowienie zobowiązując mężczyznę do stawiennictwa się w grudziądzkiej jednostce 3 razy w tygodniu.

Za zabijanie zwierząt i znęcanie się nad nimi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. szt. Jacek Jeleniewski