Wiadomości

„Trzeźwy kierujący” – podsumowanie działań na terenie powiatu grudziądzkiego

Data publikacji 12.10.2018

„Trzeźwy kierujący” to cykliczna akcja prowadzona przez policjantów. Zamierzeniem tych działań jest sprawdzenie stanu trzeźwości jak największej ilości kierujących, ujawnienie tych co kierują po spożyciu alkoholu i wycofanie ich z ruchu. Wczoraj policjanci odebrali prawo jazdy dwóch kierowcom, którzy popełnili wykroczenia. Ich sprawy trafią do sądu.

Wczoraj (11.10.2018) jedenastu funkcjonariuszy z „drogówki” intensywnie sprawdzało stan trzeźwości kierujących w ramach działań wzmożonych „Trzeźwy kierujący”. Działania trwały w sumie 6 godzin. Policjanci najpierw w godzinach rannych, a później wieczornych sprawdzili czy kierowcy nie jeżdżą na „dwóch gazach”.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 885 kierowców. Dwie osoby prowadzące samochody dostawcze musiały zakończyć jazdę, gdyż znajdowały się w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy i nie zezwolili na dalszą jazdę. Stan po użyciu alkoholu za kierownicą to wykroczenie w ruchu drogowym. Nierozważni kierowcy będą odpowiadać za swoje czyny przed sądem. Mogą stracić prawo jazdy nawet na 3 lata.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. szt. Jacek Jeleniewski