Podsumowanie akcji „Znicz 2018” na drogach powiatu grudziądzkiego - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Podsumowanie akcji „Znicz 2018” na drogach powiatu grudziądzkiego

Policjanci zakończyli pięciodniowe działania „Bezpieczny weekend Znicz 2018”. Funkcjonariusze na terenie powiatu grudziądzkiego likwidowali skutki 32 kolizji drogowych i 2 wypadków drogowych. Policjanci wycofali z ruchu trzech nietrzeźwych kierujących.

Policjanci zakończyli działania „Bezpieczny weekend Znicz 2018”. Policyjna akcja trwała od 31 października do 4 listopada. W tym okresie na drogach powiatu grudziądzkiego funkcjonariusze odnotowali 32 kolizje drogowe i 2 wypadki drogowe w których ranne zostały 3 osoby.

Najpoważniejsze w skutkach zdarzenia były to wypadki z udziałem pojazdów jednośladowych. W czwartek (1.11.2018) w miejscowości Okonin kierujący motorowerem zderzył się z jadącym z kierunku przeciwnego samochodem volkswagen. W wypadku ranne zostały dwie osoby podróżujące jednośladem. W sobotę (3.11.2018) na ul. Kalinkowej w Grudziądzu w zdarzeniu drogowym ranny został kierujący motorowerem, który zderzył się z osobowym volkswagenem. Okoliczności obu zdarzeń będą wyjaśniać grudziądzcy policjanci.

Niestety na drogach pojawili się także nietrzeźwi kierujący. Grudziądzcy policjanci wykluczyli z ruchu trzech kierowców samochodów osobowych, którzy zdecydowali się na jazdę w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich w środę (31.10.2018) kierując samochodem osobowym marki Opel Astra na ul Bora Komorowskiego spowodował groźnie wyglądającą kolizję. 28 – letni lekkomyślny kierowca miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Najbezpieczniejszym dniem na drogach okazała się niedziela (4.11.2018) w tym dniu policjanci likwidowali skutki tylko dwóch kolizji drogowych.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. szt. Jacek Jeleniewski