Nowe radiowozy w grudziądzkiej komendzie - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Nowe radiowozy w grudziądzkiej komendzie

Data publikacji 28.12.2018

Flota transportowa grudziądzkich policjantów wzbogaciła się o dwa nowe samochody. Oznakowane radiowozy marki Opel Astra z mocnym 200 KM silnikiem docelowo trafią do policjantów z „drogówki”. Zakup był współfinansowany przez stowarzyszenie „Bezpieczny Rejon Grudziądzki” oraz środki z Programu Modernizacji Policji.

Wczoraj (27.12.2018) w Komendzie Miejskiej Policji w Grudziądzu odbyło się oficjalne przekazanie dla policjantów dwóch nowych oznakowanych radiowozów marki Opel Astra. Pojazdy zostały zakupione przy wsparciu finansowym stowarzyszenia „Bezpieczny Rejon Grudziądzki”, które na ten cel przekazało 74 tyś. zł. Pozostała kwota pochodziła z środków Programu Modernizacji Policji. Radiowozy z 200 KM silnikiem będą użytkować policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.

Komendant jednostki insp. Dariusz Knoff podziękował za finansowe wsparcie umożliwiające zakup. Szef grudziądzkich policjantów docenił zaangażowanie stowarzyszenia oraz innych instytucji na rzecz poprawy  bezpieczeństwa w naszym regionie. Nowe radiowozy to jedno z narzędzi do jego poprawy. Prezes stowarzyszenia „Bezpieczny Rejon Grudziądzki” Jarosław Hermański podkreślił, że to dobra inwestycja w bezpieczeństwo w naszym powiecie. Bezpiecznej jazdy funkcjonariuszom życzył ksiądz prałat Stanisław Andrik z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu, który poświecił samochody.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. szt. Jacek Jeleniewski