Sądził, że nie potrzebuje prawa jazdy - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Sądził, że nie potrzebuje prawa jazdy

Grudziądzcy policjanci zatrzymali do kontroli pojazd microcar, którego kierujący nie posiadał prawa jazdy. Okazało się, że mężczyzna popełnił przestępstwo, gdyż kierował pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. To jednak nie jedyne przewinienie jakiego dopuścił się 72 – letni mężczyzna.

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” w piątek (28.12.2018) zatrzymali do kontroli pojazd microcar. Małym pojazdem kierował mężczyzna, który nie posiadał prawa jazdy. Funkcjonariusze sprawdzili 72– latka w policyjnych zbiorach informacji, skąd dowiedzieli się, że zatrzymany wcześniej stracił prawo jazdy za jazdę po alkoholu. Po okresie obowiązywania kary mężczyzna nie odzyskał uprawnień, a urząd wydał decyzję o cofnięciu prawa jazdy. Zatrzymany tłumaczył policjantom, że nie chciał zrezygnować z jazdy więc postanowił, że będzie jeździł microcarem z przekonaniem, że do prowadzenia tego pojazdu nie potrzebuje prawa jazdy. Z tego błędnego toku rozumowania wyprowadzili zatrzymanego policjanci, uświadamiając kierowcę, że popełnił przestępstwo.

W trakcie prowadzonych czynności kierowca został sprawdzony na zawartość alkoholu. Policyjny alkotest wskazał ponad 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nieodpowiedzialny kierowca wkrótce stanie przed sądem, gdzie będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo i wykroczenie.

Przypomnijmy, że jeśli chodzi o pojazdy mechaniczne nie wymaga się uprawnień jedynie od kierowcy motoroweru, który przed dniem wejścia w życie ustawy o kierujących (19.01.2013) ukończył 18 lat.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. szt. Jacek Jeleniewski