Kaskadowy pomiar prędkości na drogach w powiecie grudziądzkim - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Kaskadowy pomiar prędkości na drogach w powiecie grudziądzkim

Data publikacji 31.12.2018

Policjanci z Grudziądza prowadzili działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W czasie akcji funkcjonariusze skontrolowali 100 pojazdów, spośród których 24 kierowców dopuściło się przekroczeń dopuszczalnych prędkości.

W piątek (28.12.2018) policjanci w całym województwie kujawsko – pomorskim prowadzili działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W akcji uczestniczyło 18 funkcjonariuszy z grudziądzkiej komendy. Mundurowi wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i pojazdy z videorejestratorami sprawdzali, czy nie jeździmy zbyt szybko. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, dlatego stróże prawa zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów w tym względzie. Tym razem policjanci sprawdzali też, czy kierowcy zatrzymani za to przewinienie po zakończonej kontroli dalej kontynuują jazdę zgodnie z przepisami. Miejsca pełnienia służby były tak zaplanowane, aby na jednej ulicy w tym samym czasie pracowały dwa patrole w pewnej odległości od siebie.

Policjanci ujawnili 24 kierowców, którzy dopuścili się przekroczeń dozwolonej prędkości. Zbyt szybko jeżdżący w większości zostali ukarani mandatami. Nie było przypadków, żeby któryś z zatrzymanych został represjonowany podwójnie.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. szt. Jacek Jeleniewski