Orszak Trzech Króli pod opieką policji - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Orszak Trzech Króli pod opieką policji

W niedzielę (6.01.2018) ulicami Grudziądza przejdzie tradycyjnie już Orszak Trzech Króli. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą grudziądzcy policjanci, którzy zajmą się głównie regulacją ruchu drogowego. Orszak będzie przemieszczał się na trasie od Centrum Kultury Teatr na Rynek Główny.

W niedzielę (6.01.2018) ulicami Grudziądza przejedzie Orszak Trzech Króli. Trasa przemarszu przebiegać będzie ulicami Focha, Piłsudskiego i Mickiewicza od Centrum Kultury Teatr na Rynek Główny. O bezpieczeństwo uczestników zadbają policjanci. Do zabezpieczenia przemarszu zaplanowano 11 funkcjonariuszy policji, którym dodatkowo będą pomagać strażnicy miejscy. Mundurowi zadbają w szczególności o należyte zabezpieczenie w ruchu drogowym przemarszu, gdyż jego uczestnicy będą korzystać z jezdni. Policjanci czasowo zamkną ruch na trasie przejścia orszaku i przekierują go na inne sąsiadujące ulice.

W związku z zaplanowanymi uroczystościami religijnymi Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu wprowadzi zmiany w organizacji ruchu drogowego. Od dnia 4 stycznia 2019 r. od godzin porannych, wyłączona z ruchu zostanie ul. Kościelna na odcinku od ul. Ratuszowej do ul. Prostej oraz ulica Prosta i ulica Reja, objazd dla pojazdów wyznaczono poprzez ul. Ratuszową i ul. Spichrzową. W ciągu ul. Ratuszowej parkowanie pojazdów będzie mogło odbywać się wyłącznie równolegle do pasa ruchu, a pojazdy zaparkowane w sposób nieprawidłowy, zostaną usunięte. Zmiany obowiązywać będą do dnia 7 stycznia 2019 r. Ponadto zamknięte zostaną parkingi przy Urzędzie Stanu Cywilnego w ciągu ul. Mickiewicza oraz przy Placu Niepodległości.

Największych utrudnień w ruchu możemy spodziewać się w godzinach od 11.30 do 14.00. Policjanci z Grudziądza apelują do kierowców o respektowanie wprowadzonych zmian i wyrozumiałość w trakcie występujących utrudnień w ruchu.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. szt. Jacek Jeleniewski