Zimowe opony to zbyt mało, żeby być bezpiecznym na drodze - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Zimowe opony to zbyt mało, żeby być bezpiecznym na drodze

Zbyt szybko jadąca oplem kobieta wypadła z drogi i wywróciła się na dach. W momencie zdarzenia panowały bardzo trudne warunki ruchu, które zlekceważyła prowadząca auto. Na szczęście 35 – letnia kobieta nie doznała żadnych obrażeń. Policjanci ukarali kierującą mandatem.

W środę (2.01.2018) tuż po godzinie 22.00 na drodze krajowej nr 16 w miejscowości Kłódka osobowy opel wypadł z drogi i przewrócił się na dach. Jadąca samochodem kobieta na zaśnieżonej i śliskiej nawierzchni wpadła w poślizg. Auto zjechało na lewą stronę jezdni i uderzyło w znak drogowy, następnie w bariery ochronne, po czym wywróciło się na dach. Skutki zdarzenia likwidowali policjanci z grudziądzkiej „drogówki”, pomocy poszkodowanej udzielali też strażacy. Na miejsce zdarzenia wezwano także karetkę pogotowia, jednak nie było potrzeby, żeby przewozić kierującą do szpitala. Dużo szczęścia miała 35 – latka, że z opresji wyszła cało.

Policjanci sprawdzili, że prowadząca auto była trzeźwa. Mundurowi ustalili, że bezpośrednią przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości jazdy do panujących trudnych warunków ruchu. Kobieta wracała z pracy do domu i niestety chciała zbyt szybko dotrzeć do celu. W tym przypadku nie pomogły nawet zimowe opony, w które pojazd był wyposażony. Kierująca była przekonana, że uchronią ją od poślizgu.

W wyniku zdarzenia samochód został mocno uszkodzony i nie nadaje się już do dalszej eksploatacji. Policjanci za popełnione wykroczenie ukarali prowadzącą auto mandatem karnym i zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Policjanci z Grudziądza apelują o bezpieczną jazdę. Przede wszystkim pamiętajmy zawsze o dostosowaniu prędkości jazdy do panujących zmiennych obecnie warunków ruchu.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. szt. Jacek Jeleniewski