Wiadomości

Pijana kierująca volkswagenem zakończyła jazdę uderzając w latarnię oświetleniową

Data publikacji 07.01.2019

Pijana 34 – letnia kierującą volkswagenem na ul. Chełmińskiej w Grudziądzu uderzyła w latarnię oświetleniową. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kobieta miała ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu, tyle wskazał użyty alkotest. Szczęście, że bezmyślność i skrajna nieodpowiedzialność nie doprowadziły do tragedii. Pani nie doznała żadnych obrażeń ciała, wkrótce jednak dotkną ją dolegliwości prawne. Sprawą zajmie się sąd, kobieta może trafić do więzienia nawet na dwa lata.

Dyżurny policji w Grudziądzu o godz. 1.40 w nocy (6.01.2019) otrzymał informację, że u zbiegu ulic Włodka i Chełmińskiej w Grudziądzu osobowy volkswagen uderzył w słup. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali policjanci z „drogówki”, którzy potwierdzili zgłoszenie. Mundurowi na miejscu zastali samochód osobowy marki WV Passat, który wjechał na chodnik i uderzył w słup z latarnią oświetleniową. Ustalono, że pojazdem kierowała kobieta, która była na miejscu. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca i pojazdu. Sprawdzono stan trzeźwości 34 – letniej kierującej. Okazało się, że prowadząca auto miała ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu, tyle wskazał użyty przez policjantów alkotest.

Policjanci ustalili, że kierująca zbyt szybko wjechała na skrzyżowanie nie opanowała pojazdu wjechała na chodnik i uderzyła w słup. Bezmyślna kierująca wyszła z opresji cało. Na szczęście nikt inny nie uczestniczył w zdarzeniu. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy, a auto zostało odholowane z drogi. Teraz Panią czekają dolegliwości prawne. Stróże prawa wkrótce do sądu skierują dwie sprawy. Kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, to przestępstwo i wykroczenie za które będzie odpowiadać kierująca.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę pozbawienia wolności nawet do lat dwóch, to także wysoka grzywna i co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. szt. Jacek Jeleniewski