Policjanci odbierają prawo jazdy piratom drogowym - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Policjanci odbierają prawo jazdy piratom drogowym

W Grudziądzu kierowca bmw w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 118 km/h w miejscu, gdzie można najwyżej 60 km/h – tyle wskazał policyjny videorejestrator. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy i ukarali mandatem prowadzącego pojazd 33 – letniego mężczyznę.

W środę (9.01.2018) na ul. Peszkowskiego w Grudziądzu policyjny videorejestrator zarejestrował szybko jadący samochód bmw. Mundurowi, którzy poruszali się nieoznakowanym radiowozem marki Opel Insignia dokonali pomiaru prędkości jazdy tego pojazdu.  Policyjne urządzenie wskazało, że kierowca pędził z prędkością 118 km/h w miejscu, gdzie można najwyżej 60 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. Pojazdem kierował 33 – letni mężczyzna, który za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym i otrzymał 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, gdyż przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h miało miejsce w obszarze zabudowanym. Informacja o popełnionym przewinieniu trafi teraz do właściwego starosty, który wyda decyzję administracyjna o zatrzymaniu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

W roku 2018 grudziądzcy policjanci 61 razy odbierali kierowcom prawo jazdy z powodu przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. W tym roku to pierwszy taki przypadek.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, dlatego policjanci z Grudziądza zapowiadają, że w bieżącym roku nadal intensywnie będą „hamować piratów”.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Ładowanie odtwarzacza...