Policja i „Dobre kino z dawką wiedzy” - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Policja i „Dobre kino z dawką wiedzy”

„Dobre kino z dawką wiedzy” to nazwa przedsięwzięcia profilaktycznego, które realizują grudziądzcy policjanci przy współpracy z kinem Helios. Tym razem tematem przewodnim spotkania były zaburzenia odżywania. Uczestnicy spotkania otrzymali wiele cennych informacji od Pani Ewy Rocławskiej z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grudziądzu. Spotkanie było też doskonałą okazją dla policjantów, żeby przekazać uczniom kilka cennych informacji i przestróg na czas zbliżających się ferii zimowych.

Wczoraj (10.01.2019) w kinie Helios w Grudziądzu odbyło się kolejne spotkanie policjantów z młodzieżą. Projekcja filmu i do tego trochę wiedzy to sposób grudziądzkich mundurowych na przekazanie cennych wiadomości i przestróg dla dzieci i młodzieży z regionu. To tylko jedno z działań profilaktycznych jakie podejmują funkcjonariusze z zespołu profilaktyki społecznej komendy w Grudziądzu w trosce o bezpieczeństwo. Dzieci i młodzież narażona jest na wiele zagrożeń, jak ich uniknąć oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach radzą policjanci i zapraszani na spotkania specjaliści.

Zaburzenia odżywiania – taki był temat przewodni czwartkowego spotkania. Zgromadzeni w sali kinowej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych otrzymali też od policjantów kilka cennych porad i wskazówek na czas zbliżających się ferii zimowych.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. szt. Jacek Jeleniewski