Odpowie za kradzież rozbójniczą - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Odpowie za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 28.01.2019

Grudziądzcy policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna najpierw ukradł butelkę z alkoholem, a następnie odpychał i uderzył pracownicę sklepu, która próbowała go ująć. 19-latek jest podejrzewany również o podobne przestępstwo, które popełnił zaledwie tydzień wcześniej. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

Jeszcze dziś na przesłuchanie do prokuratury rejonowej w Grudziądzu zostanie doprowadzony 19-latek podejrzany o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym z marketów na terenie miasta. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (26.01.2019) w godzinach popołudniowych. Pracownica sklepu zauważyła, jak młody mężczyzna bierze z półki butelkę z alkoholem, a następnie zamiast przejść z nią przez linię kas i zapłacić, skierował się do wyjścia dla klientów bez zakupów. Gdy próbowała go ująć, napastnik ją odepchnął i uderzył w twarz. Mężczyzna został szybko obezwładniony przez pracownika ochrony i postronnego klienta, a następnie przekazany patrolowi policji.

Okazało się, że pomimo swojego młodego wieku, 19-letni grudziądzanin jest doskonale znany grudziądzkim stróżom prawa i jest podejrzewany o popełnienie podobnego przestępstwa zaledwie tydzień wcześniej. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator. Za kradzież rozbójniczą kodeks karny przewiduje od 1 roku, do 10 lat pozbawienia wolności.

Publikacja: sierż. sztab. Maciej Szarzyński