Policyjni motocykliści - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

Policyjni motocykliści

Data publikacji 13.06.2019

Panujące obecnie doskonałe warunki pogodowe sprzyjają użytkownikom jednośladów. Coraz więcej uczestników ruchu drogowego z tej grupy możemy spotkać na naszych drogach. Do ich grona dołączają grudziądzcy policjanci na motocyklach, którzy dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze korzystający z jednośladów to bardzo sprawnie przemieszczający się patrol w dużym natężeniu ruchu miejskiego.

Wszyscy zauważmy, że rośnie liczba jednośladów na naszych drogach. O popularności szczególnie rowerów, motorowerów, czy motocykli decyduje wiele elementów. Do głównych należą m.in. możliwość sprawnego przemieszczania się po zatłoczonych ulicach miast, łatwe parkowanie, styl życia czy pasja.

Do grona użytkowników jednośladów zaliczyć można też policjantów motocyklistów. Funkcjonariusze na swych maszynach dbają o nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym używając właśnie motocykli do sprawnego przemieszczania się. Ten środek transportu wykorzystywany jest również przez grudziądzkich policjantów do zabezpieczania ruchu w trakcie różnych imprez sportowych i rozrywkowych.

Wszyscy musimy jednak pamiętać, że użytkownicy jednośladów to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Cykliści mają zdecydowane mniejsze szanse w konfrontacji z kierującymi samochodami, dlatego zachowajmy ostrożność!

Policjanci przypominają, że do jazdy należy się przygotować. Odpowiedni ubiór, chociaż nieobowiązkowy, powinien stać się nieodłączną częścią osprzętu motocyklisty. Odpowiednio dobrany kas, kombinezon buty i rękawice to też nasze bezpieczeństwo na jednośladzie. Motocyklista w momencie zderzenia z innym pojazdem narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

Warto też co pewien czas sprawdzić stan techniczny naszego pojazdu. Z pewnością nie zaszkodzi jeśli zrobimy to częściej niż w wyznaczonym terminie przeglądu technicznego. Jeśli nie jesteśmy w stanie samemu ocenić sprawności działania elementów bezpieczeństwa naszego pojazdu skorzystajmy z wyspecjalizowanych zakładów mechanicznych, lub stacji diagnostycznych. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać !

Wszystkim życzymy bezpiecznej jazdy i apelujemy o rozsądek na drodze.

Autor: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
  • Dwaj policjanci przy swoich motocyklach w komendzie
  • Policjant motocyklista w trakcie zabezpieczenia wyścigu kolarskiego
  • dwaj motocykliści na ul. Chełmińskiej w Grudziądzu.