„Kaskadowy pomiar prędkości” na drogach w powiecie grudziądzkim - Wiadomości - KMP w Grudziądzu

Wiadomości

„Kaskadowy pomiar prędkości” na drogach w powiecie grudziądzkim

Data publikacji 10.07.2019

Grudziądzcy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja miała na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze skontrowali 110 pojazdów. W 32 przypadkach kierowcy dopuścili się zbyt szybkiej jazdy.

Wczoraj (09.07.19) grudziądzcy policjanci z „drogówki” uczestniczyli w ogólnokrajowych działaniach pod kryptonimem „Kaskadowy pomiar prędkości”. Funkcjonariusze prowadzili statyczne kontrole na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Patrole były ustawione kolejno po sobie na niezbyt długim odcinku wyznaczonej trasy. Na drogi wyjechali też policjanci w nieoznakowanych radiowozach z videorejestratorami, którzy dokonywali pomiarów prędkości w czasie jazdy.  

Akcja trwała od godz. 6.00 do 22.00. Brało w niej  udział 18 policjantów z „drogówki”. To więcej niż zwykle możemy spotkać na naszych drogach. Wszystko po to by poprawić stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze skontrowali 110 pojazdów. W 32 przypadkach kierowcy dopuścili się zbyt szybkiej jazdy. W sytuacji nieznacznych przekroczeń policjanci stosowali pouczenia. Za znaczne przekroczenia mundurowi wypisywali mandaty.

 

Autor: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. sztab. Jacek Jeleniewski